• Więcej o nas...

Od ponad 20 lat zajmowaliśmy się głównie produkcją edukacyjnych multimediów dla dzieci. Pierwszą wydaną na płycie CD w 2007 r. przez nas grą był „Domowy Przedszkolak - Moje Pierwsze Zabawy”, później stworzyliśmy serwis domowyprzedszkolak.pl z grami dla przedszkolaków oraz lulek.tv - serwis z bajkową, interaktywną Lulandią, która znikła wraz z usunięciem wtyczki Adobe Flash z przeglądarek. Wiemy, że mieliśmy wierne grono fanów naszych gier, ale może to dobry czas, żeby wyciągnąć z szuflady kredki, nożyczki, farbki, klej i przenieść Lulandię w inną, bardziej korzystną dla dzieci przestrzeń, w której również można połączyć dźwięki z obrazami i rozwijać wszystkie zmysły! 

Zaczynaliśmy tworzyć gry w czasach, kiedy nie było ekranów dotykowych, a więc dziecięce rączki nie szurały wciąż po tabletach i smartfonach, czas przed komputerem był limitowany i łatwiej było skłonić maluchy do kreatywnych, manualnych zabaw. Już wtedy, jako pierwsi w Polsce stworzyliśmy zegar online, który zachęcał dzieci do samodzielnej kontroli nad czasem spędzonym podczas grania, organizowaliśmy liczne konkursy rysunkowe i muzyczne, zachęcaliśmy do rysowania, tworzenia, śpiewania!

Okres dzieciństwa trwa krótko. Dzieci dorastają i czas na wspólne budowanie z klocków, wycinanie i rysowanie mija, a z nim szansa na budowanie wspólnych relacji  i rozwijanie najważniejszej cechy ludzkiego umysłu - kreatywności!

Dlaczego rozwijanie kreatywności u dzieci jest takie ważne?

Na zlecenie NASA wykonano badania dotyczące kreatywności. Testy zostały przeprowadzone na grupie 1600 dzieci w wieku 4-5 lat. Okazało się, że aż 98 % ma umysł na poziomie geniusza! Wynik zachęcił badaczy do wykonania badań w następnych grupach wiekowych i wyniki zaczęły przedstawiać się coraz gorzej. W grupie 10-latków już tylko 30 % dzieci przeszło test z wynikiem „geniusz”, w grupie 15-latków 12 %, a wśród dorosłych osób po 31 roku życia tylko 2% wykazywało cechy kreatywności na poziomie geniuszu.

Dlaczego warto korzystać z naszych produktów?

Chcemy pomóc rodzicom i opiekunom zachęcić dzieci do twórczej zabawy proponując produkty najwyższej jakości. Tworzymy audiobooki zachęcające do uważnego słuchania, makiety papierowych krain, układanki, gry i zabawy, które można wydrukować i natychmiast się nimi bawić, nie czekając na kuriera. Będziemy starali się uczyć łącząc obrazy z dźwiękiem i dziecięcą wyobraźnią oraz tworzyć nowe filmy edukacyjne na kanale YouTube Lulek.tv oraz Kredka i Ołówek - Rysuj z nami! zachęcające do rysowania, śpiewania i twórczego wyrażania siebie. 

Mamy nadzieję, że Lulandia w tej formie będzie miejscem radości i przestrzenią rozwijającą dziecięcą wyobraźnię.      

Życzymy miłej zabawy!

Zespół ABC Media Publishing Sp. z o.o

 

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny